Aktuality

Předškoláci se budou fotit na tablo

Ve čtvrtek 25.4. se děti, které půjdou po prázdninách do školy, budou fotit na společné školní tablo. Není potřeba zvláštní oblečení, postačí barevné tričko.


V pátek 26. dubna přijede divadlo s Ekologickou pohádkou. Cena je 40,-kč


KRÁSNÉ VELIKONOCE

Veselé Velikonoce, bohatou pomlázku a jarní dny plné pohody a sluníčka přeje kolektiv MŠ.


Motýlci na Velikonočním jarmarku

Čtěte více...

Ve středu 17.4.2019 jsme se byli podívat se třídou Motýlků na Velikonočním jarmarku na náměstí. 

 

Fotografie naleznete zde...


Ocenění našich pedagogů

Na Den učitelů byly oceněny za dlouholetou tvůrčí pedagogickou činnost Mgr. Marcela Macošková a Bc. Martina Zahatlanová jako výrazná pedagogická osobnost roku. Gratulujeme!


Zápisy pro předškoláky pro školní rok 2019/2020

Čtěte více...

Plakát naleznete zde...


Výběr zálohy na stravné na měsíc duben

Čtvrtek 28. března


Výsledky předkola Karvinského talentu 2019

Do finálového kola pěvecké soutěže Karvinský talent 2019 postupují tito zpěváci....


GRATULUJEME !!!

Naše holčičky postoupily do finále...

Čtyři děvčata dnes bojovala o postup do finále v pěvecké soutěži KARVINSKÝ TALENT.

Třem z nich se to povedlo a my všem gratulujeme nejen za zpěv, ale i za odvahu, že tuto náročnou soutěž zvládly bravurně.

 

 

 

 


Námořnický den u Motýlků

Čtěte více...

V pátek 22. března proběhl ve třídě Motýlků "Námořnický den". Děti si společně postavily loď, se kterou vypluly na cestu kolem světa. Během plavby lovily ryby, potápěly se, hledaly poklad na opuštěném ostrově a vyrobily si lodičky. Nakonec jsme si zazpívaly námořnickou písničku.

 

Fotografie naleznete zde...

 


Ponožkový den

Jedna ponožka zelená, druhá pruhovaná. Možná jste také potkali člověka, který měl na každé noze jinou ponožku. Byl totiž Světový den Downova syndromu a říká se mu také Ponožkový den....

Ve čtvrtek 21.3. proběhl i v naší třídě Medvídků ponožkový den na podporu osob s Downovým syndromem. Byla to nejen legrace, ale zároveň i podpora těch, kteří to mají na světě těžší než my. Toto datum je totiž nejen začátkem jara, ale i mezinárodním dnem Downova syndromu, kterým je celosvětové zdravotní postižení způsobené ztrojením 21 chromozomu.

A protože buňky zapříčiňující tuto nemoc svým tvarem připomínají ponožky, organizace Down Syndrom International je zvolila jako symbol akce k tomuto dni.

Podpořit jakýkoli handicap je vždy důležité, a proto jsme se rozhodli přidat se k dalším desítkám škol v České republice a udělat si prostě Ponožkový den. Co to znamenalo? Nepřemýšlet ráno nad tím, zda máte na nožky dvě stejné ponožky. Právě naopak, přijít do školky na každé noze s jinou.

A čím barevnější, pruhovanější, tím lepší!

 


Reportáž o našich malých zpěváčcích

Pod odkazem naleznete reportáž TV POLAR o našich předškolácích, kteří se pilně připravují na další kolo pěvěcké soutěže "Karvinský talent".

Reportáž TV POLAR

ZDE...


Kominický den u Berušek

Čtěte více...

         Ve čtvrtek 14. března jsme se s našimi dětmi sešli, abychom si v rámci projektu “ Kominický den“ zahráli na kominíky se vším, co k nim patří. Děti z Berušek se nastrojily do kominických oblečků s bílými čepicemi. Někteří měli i štětky do komína. Postavili jsme z papírových cihel velký komín, kde posléze zahnízdil i čáp. V sympatických oblecích jsme se předvedli i v jednotlivých třídách a tam jsme všechny děti potřeli sazemi pro štěstí. Zpívali jsme kominické písničky a v závěru děti obdržely krásný knoflík pro štěstí. Můžeme říci, že den s kominíky se moc povedl.

 

Fotografie naleznete zde...


Výběr školného na měsíc březen

Čtvrtek 14. března


Výběr stravného na měšíc březen

Čtvrtek 28. února

Čtvrtek 28. února


Zápis do 1. tříd 2019/20 - informace pro rodiče předškoláků

Dne 28. 2. 2019 v 15,30 h se koná informační schůzka pro rodiče předškoláků.

Čtěte všechny důležité informace na plakátu zde a dozvíte se také, proč zapsat Vaše dítě právě u nás!


Lyžařský výcvik - důležité upozornění !

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK POZOR!!!!! Informace pro rodiče dětí, kteří od pondělí 18.2. lyžují. Odjíždíme od Základní školy přesně v 6:30. Vlastní lyžařská výstroj musí být viditelně označena jménem dítěte!!!!!


KARNEVAL 2019

Srdečně zveme !!!!....

KDY: 19. února

KDE: Společenský dům Družba

16 - 18 hodin

PROGRAM

rej masek

krátký program dětí

dětská tombola s překvapením

hudební program

soutěže pro děti

občerstvení a bufet zajištěn !!!

VSTUPENKY

na karneval se začnou prodávat 4. února a zakoupíte je ve všech třídách

CENA JE 50,-Kč

V tento den bude MŠ otevřená pouze do 15:30 hodin.

Děkujeme za pochopení.


Školní ples

ZŠ a MŠ Prameny srdečně zve na školní ples, který se koná 8. 3. 2019 v 19,00 hodin v Obecním domě Družba v Karviné.

Více informací naleznete ZDE...


Výběr školného na měsíc únor

Výběr školného na měsíc únor: Čtvrtek 7. února.


Divadélko Smíšek

V pátek 8.1. k nám přijede naše oblíbené Divadélko „Smíšek“ s pohádkou „Kilián z planety Bela“. Aneb příběh o vesmírném chlapci, který pomáhá smutným dětem na Zemi. Podle námětu knihy „Kiliánovo tajemství spisovatelky Ester Davidové. Cena je obvyklá – 35,- Kč.


Den naruby

Ve čtvrtek 7.1. nás čeká další z našich tradičních dnů – „Den naruby“. Tentokrát se na nás přijede podívat i karvinská televize Polar!


Pololetní prázdniny

Dne 1.2. jsou pololetní prázdniny. Děti, které plní předškolní povinnou docházku spadají pod režim škol a tudíž případnou absenci v tento den nemusí omlouvat.


Výběr stravného na měsíc leden

PÁTEK 4.1. a PONDĚLÍ 7.1.


VESELÉ VÁNOCE

Spokojené, láskou a porozuměním naplněné vánoční svátky, v novém roce všechno dobré, hodně štěstí, zdraví a úspěchů přeje kolektiv ZŠ a MŠ Prameny.


Plavání pro předškoláky

PLAVECKÝ VÝCVIK PRO PŘEDŠKOLÁKY První lekce plavání začíná v pátek 7. prosince a bude vždy každý další pátek. Celkem obsahuje výcvik 10 lekcí. Čtěte více...

Odjezd od MŠ 7:35, proto je nutné dát dětem doma lehkou snídani a být včas u autobusu. Po příjezdu mají děti tradičně svačinku v MŠ.

 

Cena za dopravu – 400,-Kč

Cena za výcvik – 600,-Kč

Můžete zaplatit i celý kurz najednou.

Sebou do batůžku: plavky, osušku, hřeben

 

Nedávejte dětem žádné jídlo, sladkosti ani pití!!!


Předškoláci jdou do kina

Ve čtvrtek 6. prosince půjdou předškoláčci na filmovou pohádku YETTI do kina Centrum. Vstupné je 60,- Kč, dětí platí pouze 40,- Kč, zbytek je hrazeno z fondu SAR.


Vánoční besídky

Milí rodiče, srdečně vás zveme na tradiční vánoční posezení s krátkým programem, který si pro vás děti připravily. Prosíme, přečtěte si pozorně program. (čtěte více)

Těšit se můžete v:

úterý 11. 12. v 15:15 hodin ve třídách BERUŠKY a VEVERKY.

MOTÝLCI A MEDVÍDCI vás přivítají ve středu 12. 12. také v 15:15 ve svých třídách.

Těšíme se na váš potlesk !


Mikuláš s Čertem

Příjdou do MŠ ve STŘEDU 5. PROSINCE. V dopoledních hodinách. Pro děti bude připravena Mikulášská nadílka.


Výběr stravného na měsíc prosinec

STŘEDA 28. LISTOPADU


Les, jako místo k životu

Ve středu 14. listopadu se uskutečnil v naší mateřské škole již tradiční podzimní projektový den organizovaný Lesní správou Jablunkov - Lesy České republiky

Začal už ráno a byl rozdělen do několika části. Na úvod dětem myslivci jednoduchou formou besedy představili jednotlivá témata související s lesem, jako jsou lesní zvířata, ekosystém, ochrana lesa, lesní školky apod.

Dále měli děti možnost poznat povolání myslivce a hajného, seznámit se s významem práce těchto profesí, vč. ukázky uniforem.

Následující část projektového dne byla vedena interaktivně pod názvem Lesní příběh. Jednalo se o spolupráci přednášejících s dětmi, zapojení dětí do příběhu, vymýšlení nových možností příběhu, ukázky správného a nesprávného příkladu a přístupu. Dále proběhla praktická názorná ukázka a výstava toho, co všechno lze najít v lese (kůry, mechy, kožešiny, pírka, výběr z rostlinných i živočišných druhů). Zapojení dětí dále probíhalo prostřednictvím využití smyslu při návštěvě lesa (vnímání zvuků, vůní, různých povrchů), kolektivní skládání dřevěných puzzlí, zhotovení budky pro ptáky, předání dětmi nasbíraných přírodnin a závěrečné hodnocení akce s následným předáním cen dětem. Akce byla velmi poutavá, děti byly nadšené a načerpaly spoustu nový poznatků.

 

Letos jsme zvířátkům do Beskyd nasbírali 400 kg kaštanů a tímto děkujeme i vše rodičům, kteří se spolu se svými dětmi do projektu a sběru kaštanů zapojili.


Výber školného na měsíc listopad

ČTVRTEK 15. LISTOPADU


"Brána řemesel otevřená" - Motýlci

V pátek 9.11. se děti ze třídy Motýlků vydají na tradiční akci pořádanou SŠIT „Brána řemesel otevřená. Pro děti jsou připravené různé prezentace, představí se záchranné a bezpečnostní složky, uvidí mnoho zajímavého a vyzkouší si netradiční a nové věci. Pojedou autobusem od MŠ v 9:00 hodin, na oběd se vracejí. Více informací ve své třídě


Vážení rodiče, věnujte nám prosím pozornost!!!

Po rozkliknutí "Zobrazit více", naleznete odkaz, pod kterým si můžete přečíst o všech akcích, které nás v tomto měsíci čekají. Zapište si vše pečlivě, ať něco nepropásnete...

Odkaz naleznete ZDE...


Ani letos vás nechceme ošidit o naši tradiční PODZIMNÍ SLAVNOST

...spojenou s opékáním párků na naší školní zahradě. Pokud nám počasí bude přát, uskuteční se VE ČTVRTEK 18. října (v případě špatného počasí se akce odloží na 25. října). Akce začne odpoledne v 15:15 hodin. S SEBOU: párek, nebo klobásku a pečivo. MŠ ZAJISTÍ: teplý čaj, malé občerstvení, hořčici, křen, kečup. Za větrného počasí si děti mohou donést draky. TĚŠÍME SE NA VÁS.


Milí rodiče, vyhlašujeme tradiční akci ve výrobě o nejhezčího PODZIMÁČKA A DÝŇÁČKA

Všechny výrobky budou vystaveny v prostorách MŠ. Těšíme se opět na vaše skvělé nápady a přejeme hodně inspirace a kreativity. Hotové výrobky můžete nosit do pondělí 22. říjny. Děkujeme za spolupráci.


Vánoční focení

Ve čtvrtek 11.10. se budou děti fotit na vánoční set. Zájemci o fotografie nahlásí dítě ve své třídě u paní učitelky.


Výběr zálohy na stravné na měsíc ŘÍJEN

ČTVRTEK 27. září


Solná jeskyně

I v letošním školním roce budou naše děti ze třídy Veverky a Medvídci jezdit na pravidelné relaxace do solné jeskyně v Dětmarovicích. Kůra se skládá z 10 návštěv. Cena jedné návštěvy je 70,-Kč. Začínáme v pátek 5.října. Zájemci se napíší na seznam ve své třídě. Bližší informace obdržíte ve své třídě.


Beseda s hokejisty

Ve čtvrtek 27. října přijedou do naší školky hokejisté z SK Karviná. Popovídají nám o ledním hokeji, zajímavostech, vyzkoušíme si hokejovou výstroj...Beseda proběhne v dopoledních hodinách.


UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE

Vážení rodiče, vzhledem k tomu, že téměř 20% rodičů nesouhlasí s podmínkami zveřejňování údajů dětí, rozhodli jsme se jako organizace nezveřejňovat fotografie dětí. Za těchto podmínek není v našich silách zajistit podmínky dodržování GDPR .


Šlape celá škola

V pátek 7. září proběhne naše tradiční školní akce "Šlape celá škola". Čtěte více...

Akce probíhá dopoledne formou vycházky do blízkého okolí. Děti poznávají trasu, plní různé úkoly, hledají rostlinky a podobně.

Na oběd se vracíme do MŠ. Dětem dejte batůžek a malé pití s víčkem, které neteče.

Můžete přibalit i malinkou sladkůstku (ne čokoládu, banán). Děti budou mít svačinku zajištěnou.

V případě velmi nepříznivého počasí se akce ruší.


Třídní schůzky

Úvodní třídní schůzky pro školní rok 2018/2019

Vážení rodiče,

srdečně vás zveme na úvodní třídní schůzky.

V úterý 4. září v 15:30 hodin ve svých třídách.

Účast je žádoucí.

Těšíme se na vás.


VÍTÁME DĚTI I RODIČE V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE


Výběr školného a stravného na měsíc září

Čtěte více...

Výběr zálohy na stravné na měsíc ZÁŘÍ

úterý 4. 9. a pátek 7. 9.

 

Výběr školného na měsíc ZÁŘÍ

čtvrtek 13. 9.

VŽDY OD 7:00 - 16:00 hodin v I. patře MŠ.


POZOR ZMĚNA !!!

INFORMACE K PLATBÁM ÚČTEM 2018/2019

Vážení rodiče,


od nového školního roku se mění číslo sběrného účtu pro platbu školného a stravného.

Co je potřeba udělat?


Zajít do banky, v níž máte zřízen účet, a zadat povolení k inkasu ze svého účtu ve prospěch nového účtu MŠ:100029441/0800. To znamená pouze změnit číslo stávajícího účtu.

Pokud jsou i u vás změny v číslech účtů, nahlaste to neprodleně vedoucí učitelce MŠ .

Je potřeba, aby na vašem bankovním účtu byl vždy dostatek finančních prostředků.

Inkasní limit pro platbu je 1000,-Kč.

Zároveň vás žádáme o úhradu školného i stravného na měsíc září v hotovosti.

Přepisy účtů budou nějakou dobu trvat a z tohoto důvodu by mohlo dojít k neuhrazení plateb. Termíny plateb naleznete v sekci "Aktuality"

Děkujeme za pochopení.


Seznamy dětí pro nový školní rok 2018/2019

Seznamy dětí pro školní rok 2018/2019 naleznete v sekci "Dokumenty MŠ."


Krásné prázdniny

Přejeme krásné a slunečné prázniny, plné zážitků a odpočinku. Kolektiv MŠ Prameny.


Informační schůzka pro nově příchozí děti

21. června od 15:00 hod. (oproti plánovanému datu 7. 6. - z organizačních důvodů schůzka přesunuta).

Vážení rodiče,

jsme velice rádi, že jste si pro své děti vybrali právě naši MŠ. Při této příležitosti vás zveme na první společnou informační schůzku, která se bude konat ve třídě Veverky a to ve čtvrtek 21. června od 15:00 hodin.

Moc se na vás těšíme.


Medvídci jedou na výlet

Středa 6. 6.

Ve středu 6. 6. pojedou Medvídci na výlet do Archeoparku v Chotěbuzi.

Děti budou mít sportovní oblečení i obuv. S sebou batůžek s pláštěnkou, pitím a malou sladkostí (ne čokoládu, v teple se roztopí).

Svačinka je pro děti zajištěna. Vstupné i autobus jsou hrazeny z příspěvku SAR.

Odjezd od školky v 8:30 hod., návrat do školky na oběd.