INTERAKTIVNÍ TABULE

Sdíleno: 10/05/2018

Nová interaktivní tabule ve školní družině

Do školní družiny nám byla nainstalována nová interaktivní tabule, která se stala vynikajícím doplňkem počítačové učebny.
Toto zařízení přenáší obraz na velkou tabuli na stěně a to děti velice přitahuje a motivuje k práci, kterou by za jiných okolností dělaly s nechutí.
Mohou tabuli ovládat jen pomocí prstu nebo speciálního popisovače a to je pro ně zábavnější než psát perem na papír.
Po celém dopoledni ve škole je těžké udržet jejich pozornost a rozvíjet jejich dovednosti, proto jsme tuto novinku s nadšením uvítali i v naší školní družině.
Interaktivní tabule se využívají ve školách čím dál častěji, a proto se jedná již o běžnou didaktickou techniku.
Děti školní družiny ji využívají při přípravě na výuku, opakování či procvičování učiva. Jsou aktivnější a snadněji se jim informace ukládají v hlavičkách.
Tabule umožňuje používat různé dynamické prvky jako jsou např. animace, videa, obrázky. Děti mohou přiřazovat a přetahovat různé obrázky, doplňovat slova či písmena do vět, řešit početní úkony do matematiky, společně zpívat nebo si trénovat anglická slovíčka.
Práce s interaktivní tabulí děti ve školní družině velmi baví a je pro ně příjemným zpestřením