Aktuality

Biologická olympiáda v kategorii C

Dne 6. 2. 2019 se konalo školní kolo vědomostní soutěže Biologická olympiáda v kategorii C (pro 8. a 9. ročník), její výsledky najdete u paní učitelky Mgr. Šebestíkové a více v odkazu Projekty EVVO.

FOTO zde.


Recitační soutěž

Dne 5. 2. 2019 proběhlo školní kolo recitační soutěže. Vítězové postoupili do městského kola, které se bude konat 26. 2. 2019. Všem recitátorům děkujeme za účast a vítězům blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů v městském kole.


Malování do sněhu

Žáci 5.A využili v hodině výtvarné výchovy sněhové nadílky k malování do sněhu. Na prostranství u školy vznikly povedené obrázky malované obarvenou vodou. Každá skupina byla právem hrdá na své dílo.

FOTO zde.


Biologická olympiáda v kategorii D

Dne 30. 1. 2019 se konalo školní kolo vědomostní soutěže Biologická olympiáda v kategorii D (pro 6. a 7. ročník), její výsledky najdete u Mgr. Šebestíkové a více v odkazu Projekty EVVO.


Lyžařský zájezd

V pondělí 28.1. se žáci 1. a 2. stupně naší školy zúčastnili jednodenního lyžařského zájezdu na Zlatníku – Krásné v Beskydech. Počasí nám přálo a i přes přerušované husté sněžení si děti maximálně užily jízdy na lyžích a snowboardu v čerstvém prašanu a na úplně prázdném kopci.

Děkujeme provozovatelům a obsluze vleku za skvělý zážitek a perfektní podmínky. Lyžím a sněhu zdar!

FOTO zde.


Příměstský tábor Veselá věda

Rádi objevujete a experimentujete? Pak neváhejte a přihlaste se na příměstský tábor Veselá věda! Tábor je určen pro malé badatele od 5ti do 12ti let, kteří rádi prozkoumávají zákonitosti ze světa přírodních věd.

S jakými tématy pracovaly děti v minulých letech? Například při zkoumání vody jsme měřili nejen pH a určovali tvrdost, ale také zkoumali, kteří živočichové v okolí vody žijí a stavěli vodní mlýnky, abychom si vyzkoušeli sílu, jakou voda má i způsoby, jak ji využít v náš prospěch. Při práci s rostlinami si děti založily herbář, vyráběly léčivou mast i tinkturu, barvily látky rostlinnými barvivy. Letos je pro ně nachystán neméně zajímavý program.

Kromě pokusů je čas i na hry, odpočinek, prostě užívání léta a prázdnin.

Termín : Karviná 8.-12. 7.

  

 

 


Máme novou učebnu dílen

V tomto školním roce žáci nově využívají učebnu dílen. Bývalé prostory učebny výtvarné výchovy byly stavebně rozšířeny a zařízeny moderním nábytkem a nářadím pro výuku pracovních činností.

Učebnu dílen využívají žáci I. i II. stupně nejen pro výuku dílen, ale také pro výuku výtvarné výchovy. Učebna se změnila k nepoznání. Dílenské stoly, židle a pracovní nářadí voní novotou. Naši žáci si vyzkoušejí zhotovit jednoduché výrobky, ze kterých chceme na konci školního roku uspořádat výstavku. Kluci a holky si budou ověřovat svou zručnost a šikovnost, někteří z nich mohou být motivováni pro své případné budoucí povolání.

Podívejte se na fotografie zachycující novou učebnu dílen.


Školní ples

ZŠ a MŠ Prameny srdečně zve na školní ples, který se koná 8. 3. 2019 v 19,00 hodin v Obecním domě Družba v Karviné.

Více informací najdete na plakátu zde.


Poznávací hra k 750 letům Karviné má vítěze

Vítěznou se stala Základní škola a mateřská škola Prameny, která do konce výročního roku 2018 nasbírala největší počet razítek. Za tento úspěch obdržely všechny třídy ZŠ Prameny, dle vlastního výběru, zajímavou knihu českých rekordů a kuriozit. Gratulujeme!

Více informací a foto zde.


Zúčastni se 13. ročníku pěvecké soutěže!

Jak se přihlásit do pěvecké soutěže Karvinský talent se dozvíš nejen v rubrice Projekty - Karvinský talent, ale i po zhlédnutí reportáže TV Polar...

Reportáž ke stažení zde.


Lyžování v Bukovci

Na naší škole proběhlo lyžování pro prvňáčky. Děti od pondělí 7. 1. do pátku 11. 1. každý den lyžovaly s instruktory v Kempalandu Bukovec.

Mnoho dětí se naučilo lyžovat, někteří se v lyžování zlepšily. Sněhové podmínky byly výborné. Dětem se to moc líbilo. 

Fotky zde.


Přihláška - Karvinský talent 2019

Přihlášku na 13. ročník pěvecké soutěže pro děti, žáky a studenty MŠ, ZŠ a SŠ z Karviné a okolí Karvinský talent 2019, který organizuje ZŠ a MŠ Prameny ve spolupráci s MěDK a Magistrátem města Karviné pod záštitou primátora města, najdete po rozkliknutí "Zobrazit více".

Přihláška zde.


Knihovnická lekce

Ve čtvrtek 10. 1. se žáci třetího ročníku zúčastnili knihovnické lekce s názvem: „Ilustrátoři dětských knih“.

Mnohá jména, která zazněla, děti znali mj.: Adolf Born, Radek Pilař, Zdeněk Miler, Helena Zmatlíková, Josef Lada, Jiří Trnka atd. Zpestřením byla ukázka pohádky „Jak krtek ke kalhotkám přišel“ a znělka „Večerníčka“ z roku 1965. Závěrem besedy byl kvíz, ve kterém děti uspěly na jedničku. Velkou odměnou jim rovněž byla prohlídka dětského oddělení, ze kterého si mnozí domu odnesli půjčené knihy. Děti se již opět těší na další návštěvu.


Foto z vystoupení našich žáků

Jak naše děti vystupovaly na vánočním jarmarku a zpívání s Deníkem....

Foto zde.


Vánoční kopaná

Dne 20. prosince se konal školní turnaj v kopané. Soupeřili mezi sebou žáci ze 7. až 9. ročníků. Ti nejlepší vyhráli dort.

Hrálo se každý s každým 2 x 5 minut.
POŘADÍ:
1. místo – 8.A
2. místo – 9.B
3. místo – 9.A
4. místo – 8.B
5. místo – 7.A

Všem blahopřejeme za pěkné sportovní výkony.


Burza hraček

Na školním účtu, který je zřízen pro humanitární účely, přibylo díky Burze hraček 9 250 Kč. Dík patří všem dětem, které hračku přinesly nebo si ji zakoupily.


Olympiáda v anglickém jazyce

Dne 18. 12. 2018 proběhlo školní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Soutěžilo 14 dětí ve 2 kategoriích. Žáci, kteří se umístili na 1. místě, budou školu reprezentovat v okresním kole v Havířově.

Jedná se o žáky V. K. ze 7. A a M. T. z 8. A.
Oběma soutěžícím budeme držet palce!!!


Hra Finanční svoboda

Dnes 18. 12. se vybraní žáci 8. ročníků seznámili s deskovou zážitkovou hrou Finanční svoboda. A o čem hra je? Jedním zahráním této deskové hry žáci simulovali 30 let finančních zkušeností a starali se o peníze mladé české rodiny.

Úkolem je v průběhu 30 let splnit cíle, které rodina má (např. rodinný dům nebo vysněná dovolená) a dosáhnout finanční nezávislosti.

Na hře je unikátní to, že popisuje realitu. Hráči používají běžné produkty jako podílové fondy, stavební spoření, pojištění nebo hypotéky a čelí stejným situacím jako v reálném životě – ztráta zaměstnání, invalidita nebo propady cen na finančních trzích.


FLORBAL – starší žáci

Dne 18. prosince se konalo finálové kolo ve florbalu starších žáků. Po postupu z předkola se účastnilo 6 týmů.

Akce se uskutečnila v hale ZŠ Petrovice.
Naše družstvo obsadilo celkově 6. místo.

Všem žákům děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.


Olympiáda v českém jazyce

Dne 29. 11. 2018 proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce. Obtížné úkoly z mluvnice a slohu řešilo 11 žáků osmých a devátých ročníků.

Vyhlášení výsledků proběhne v prosinci. Výsledkové listiny budou k nahlédnutí u vyučujících českého jazyka. Vítězové pak budou reprezentovat naši školu v okresním kole.
Všem účastníkům školního kola děkujeme.


FLORBAL – mladší žáci

Tento týden se konalo finálové kolo ve florbalu mladších žáků. Po postupu z předkola se účastnilo 5 týmů. Akce se uskutečnila na hale Kovona – Karviná.

Naše družstvo 1x vyhrálo a 3x prohrálo a obsadilo 4. místo.

Všem žákům děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.


KONEČNĚ JSME SE DOČKALI, UŽ MÁME SLABIKÁŘE!

Ve čtvrtek 6. 12. dostali žáci 1. A a 1. B své slabikáře. Slavnostní předávání proběhlo v Regionální knihovně v Karviné za účasti rodičů dětí.

V knihovně děti přivítala p. ředitelka, p. zástupkyně a třídní učitelky. A pak přišlo překvapení! Slabikáře přišel dětem předat Mikuláš, čert a andělé. Na závěr slavnostního dopoledne děti čekalo ještě filmové představení v kině Centrum. Pohádka se všem moc líbila. Děkujeme!

FOTO zde.


SLABIKÁŘE PRO PRVŇÁČKY

Naši deváťáci vyrobili v hodinách výtvarné výchovy slabikáře pro své nejmladší spolužáky v prvních třídách.

Podívejte se, jak se jim povedly. Prvňáčci je dostanou na slavnostním předávání v Regionální knihovně v Karviné.

FOTO zde.


VÁNOČNÍ JARMARK 2018

Chcete si zpříjemnit vánoční čas? Odpočiňte si od předvánočního shonu a přijďte si poslechnout koledy a vánoční písničky v podání dětí z naší školy, které si pro vás připravily krátké programy v rámci vánočního jarmarku.

Děti vystoupí na Masarykově náměstí v Karviné – Fryštát vždy od 15.30 v těchto dnech:
1. ročník ……...17.12.2018
2. ročník ……… 11.12.2018
3. ročník ……….12.12.2018
4. ročník ……….10.12.2018
Srdečně zveme rodiče i širokou veřejnost.


VÁNOČNÍ FOTBÁLEK

Dne 20. 12. 2018 se koná Vánoční fotbálek pro žáky 7. až 9. ročníků...

Účastní se týmy složené z žáků dané třídy ( počet 5 – 7 ). Začátek akce v 9.00 a předpokládaný konec v 11.30.
S sebou: sportovní oblečení a obuv, svačinku a dobrou náladu.


Filmové představení

Všechny děti 1. - 6. ročníků se mohou těšit na film Yeti: Ledové království, který se bude pro ně promítat 6. 12. v kině Centrum. Dětem SAR poskytne škola příspěvek ve výši 20 Kč.


Burza hraček

Podpoř prodejem své hračky humanitární akci na pomoc naší nemocné spolužačky. Tradiční burza hraček se uskuteční ve dnech 10. - 11. 12.


Darovanou hračku (knihu, hru…) přines p. uč. Skulinové ve dnech 3. – 7. 12. (2. stupeň) nebo třídní učitelce (1. stupeň).

Děkujeme všem!
                                                                                                                                      


Agro Hrádek 2018 (nové informace!)

První den pobytu jsme strávili na farmě Pod Filipkou, kde naši malí farmáři pomáhali s úklidem dřeva, přípravou sýrů a dokonale se seznámili s domácími zvířátky.Večer si vyráběli obálky na vzkazy a jmenovky na pokoje.

Dopoledne druhého dne jsme po rozdělení do tří skupin vyráběli sýry, krouhali a šlapali zelí a vytvářeli dřevěnou závěsnou dekoraci. Pro některé menší farmáře byla práce s vrtačkou a kladívkem jejich premiérou. Odpoledne jsme vyrazili po stopách šelem s průvodcem panem Jiřím. Celý den byl zakončen přednáškou o životě beskydských šelem, která byla doplněna záznamy z fotopastí. Nádherný den završilo překvapení v podobě výborného tvarohového koláče. 

Třetí den zvaný medový jsme se po výborné snídani pustili do štípání dřeva a výroby ptačích budek a krmítek. Po odpoledním klidu jsme pronikli do tajů výroby másla v novém i starém pojetí, předení na kolovratu a zdobení medových perníčků.

Čtvrtý den probíhal ve znamení splněných přání. Hospodář nás svezl na traktorové vlečce a koníci na svých hřbetech. K chuti nám přišly i párky opečené na ohni. Největším překvapením bylo večerní koupání v "Čerově kotli". Teď nám jen zbývá těšit se na poslední den....

FOTO zde.

 


TÝDEN ŘEMESEL

V týdnu od 5. 11. se žáci 5.A, 5.B, 8.A, 9.A a 9.B zúčastnili akce nazvané Týden řemesel na SŠTS v Karviné - Novém Městě a měli tak možnost prohlédnout si dílny, poznat řemesla, která se na škole vyučují a dále zhlédnout ukázky práce hasičů, vojáků, policie a mnohých dalších.

Všem účastníkům se návštěva na této škole moc líbila a mnohým jistě přispěje v jejich profesní orientaci.

FOTO zde.


ČTENÁŘSKÉ DÍLNY

Ve středu 7. 11. 2018 se uskutečnila Čtenářská dílna s rodiči. Zájemci z řad rodičů a žáků se v úzkém kruhu sešli se školní speciální pedagožkou v literární učebně. Děti si vyzkoušely hravou formou některé metody vhodné pro rozvoj čtení.

Rodiče děti sledovali při práci a současně se dozvěděli, jak mohou dětem pomoci při domácí přípravě. Každý žák si domů odnesl drobné dárky a náměty pro rozvoj čtení.
Všem rodičům patří velké uznání za zájem a čas strávený odpoledne ve škole.


ŠKOLNÍ ZÁJEZD DO ANGLIE

Rád by ses podíval do Anglie? Jsi žákem 5. - 9. ročníku? Tak neváhej! Naše škola pořádá zájezd do Anglie "S Harrym Potterem do Bradavic", který se uskuteční v květnu příštího roku.

Více informací se dozvíš z plakátu zde.


1. B

1. B a 100. výročí ČSR - Prvňáčci se ve čtvrtek (25. 10.) a pátek (26. 10.) dozvěděli něco o 28. říjnu. Seznámili se s vlajkou, znakem a hymnou ČR. Poslechli si také moderní píseň, která byla složena ke 100. výročí ČSR.

1. B a Halloween
Prvňáčci se během středečního dopoledne ( 31. 10.) dozvěděli něco o Dušičkách a Halloweenu. Mohli také přijít ve strašidelném kostýmu. Vyplňovali různé pracovní listy a podívali se také na krátkou pohádku. Dětem a rodičům děkuji za krásné masky.


ČTENÁŘSKÁ DÍLNA S RODIČI

Ve středu 7. 11. 2018 v 16,00 hod. proběhne v literární učebně školy akce Čtenářská dílna s rodiči. Akce bude zaměřena na žáky 2. a 3. ročníků a jejich rodiče.

Dílnou bude provázet školní speciální pedagožka. Rodiče se mohou seznámit s náměty činností, které podporují rozvoj čtenářských dovedností, zrakového a sluchového vnímání.
Děti si mohou společně s rodiči vyzkoušet některé techniky práce s textem a cvičení pro rozvoj smyslového vnímání. Cílem je vzbudit u dětí zájem o čtení, rozvíjet čtenářskou techniku a čtení s porozuměním.
V závěru se mohou rodiče poradit se školní speciální pedagožkou o obtížích, které děti trápí ve škole a při domácí přípravě.
Těším se na vaši návštěvu.
Renáta Helešicová
Školní speciální pedagožka

 


ŠPLH

Dne 24. října se konalo městské kolo ve šplhu. Akce se uskutečnila na ZŠ Mendelova – Karviná Hranice.

Naše škola soutěžila ve všech 4 kategoriích ( mladší 6+7, starší 8+9 ). Družstvo bylo tvořeno 3 startujícími.
Výsledky:
2. místo – starší děvčata
5. místo – mladší děvčata
7. místo – starší chlapci
8. místo – mladší chlapci

Všem žákům děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.


Olympijský diplom

V pátek 26.10. proběhla druhá část sportovního Olympijského dopoledne pro žáky 1. stupně, tentokrát pod názvem Olympijský diplom.

Žáci soutěžili celkem v 8 disciplínách jako např. ve skoku z místa, člunkovém běhu, hlubokém předklonu aj.. Za výsledky v jednotlivých disciplínách získali body, které budou zaznamenány na Olympijském diplomu pro každého žáka zvlášť a výsledky budou porovnány s celorepublikovým průměrem. Žáci tak získají přehled, jak si vedou v porovnání s ostatními školami a dle jejich dosažených výkonů jim také bude doporučeno sportovní zaměření (např.silový typ, vytrvalostní, rychlostní apod.). Ti, kteří již získali Olympijský diplom v loňském roce, mohou porovnat své výkony vloni a letos....

Druhé Olympijské dopoledne se žákům opět velice líbilo!


Den zdravé výživy

Ve čtvrtek 25. 10. proběhl ve škole Projektový den zaměřený na zdravou výživu. Do projektu se zapojili všichni žáci naší školy.

Cílem projektu bylo zábavnou formou pochopit základy zdravého stravování, osvojit si správné stravovací návyky a získat uvědomění si odpovědnosti za vlastní zdraví.  Žáci získávali teoretické i praktické informace o zdravé výživě, společně  hodnotili, co je zdravé a prospěšné pro lidský organismus a jak je důležité jíst i ty potraviny, které patří mezi méně oblíbené, plnili úkoly v pracovních listech. Žáci mohli také zdravé potraviny, které připravily kuchařky naší školní jídelny a vyučující, ochutnat. Všechno bylo moc dobré – mrkvový koláč, řepový koláč, dýňová bábovka, celerová, mrkvová, fazolová, řepová, vločková pomazánka a další zdravé potraviny. Všem moc chutnalo.  Doufáme, že tento projekt pomohl dětem vytvořit povědomí o zdravé výživě a nasměrovat je k tomu, aby přemýšlely, jaké potraviny konzumují.  Velké poděkování patří všem, kteří se na dnešní akci podíleli.

FOTO zde.


Upozornění pro rodiče

Vážení rodiče, v poslední době se opakovaně objevují ve škole vši. Žádáme vás, abyste dětem zkontrolovali hlavy, případně udělali potřebná opatření k odvšivení. Děkujeme.


100. výročí vzniku ČSR

100. výročí vzniku samostatného Československa si připomínají naši žáci i formou soutěží, které na škole proběhly.

Nejzdařilejší výtvarné práce si můžete prohlédnout na nástěnce v přízemí 2.stupně. V dějepisné soutěži prokázali nejlepší znalosti žáci Kristian, Daniel, Adam,Valerie a Aneta. Úspěšným blahopřejeme!


Exkurze do Státního archivu v Karviné

18.října navštívili žáci 6.ročníku výstavu k 750.výročí založení našeho města.Kromě toho se seznámili s významem archivu, který uchovává nejstarší písemné památky tohoto regionu.Rozšířili si tak vědomosti o historii města, ve kterém žijeme.


Exkurze v Semagu - 5. B

Děti z 5. B třídy navštívily pekárnu SEMAG v Havířově. Po našem příjezdu a přivítání jsme dostali na hlavu bílou čepičku a na tři hodiny jsme vyšli do prostor pekárny, kde jsme vše viděli na vlastní oči.

Kromě prohlídky na nás také čekalo těsto, ze kterého jsme si mohli vyválet rohlíky, housky a také uplést vánočku. Cesta zpátky do školy byla plná zážitků.

FOTO zde.

Video zde.


Prvňáčci na výstavě

Naši prvňáčci navštívili v úterý 9. 10. 2018 výstavu na ZUŠ Bedřicha Smetany, která je zaměřena k 750. výročí Karviné.

Děti se dozvěděly něco o karvinské historii, lázeňství, sportu, školství, kultuře či životním prostředí. Pro děti to bylo zajímavé a moc se jim to líbilo...


Přírodovědný klokan 2018

Ve středu dne 10. 10. 2018 se konalo (v rámci okresu i kraje) školní kolo vědomostní soutěže „PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN“, v kategorii KADET.

Otázky se týkaly různých přírodovědných oborů: matematika, biologie, chemie, fyzika, zeměpis i všeobecné znalosti. Výsledky nejlepších 11 žáků najdete zde. Soutěže se účastnilo 18 vybraných žáků tříd VIII. A, VIII. B, IX. A a IX. B. Je třeba ocenit projevené vědomosti, snahu a přístup všech žáků v této nelehké vědomostní soutěži (v tabulce jsou uvedena jména a body 11 nejlepších žáků, soutěžící si ověří body a umístění u Mgr. Šebestíkové). Soutěž pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Cílem soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory. K soutěži Přírodovědný klokan fungují vlastní stránky, které jsou na stránkách Katedry algebry a geometrie PřF UP v Olomouci. Informace o soutěži, výsledky minulých ročníků … najdete na stránkách www.kag.upol.cz/prirodovednyklokan .

 Foto zde.


Plave celé město

Dne 3.10. žáci 1. a 2. stupně vzorně reprezentovali naši školu na sportovní akci "Plavecká soutěž měst", čímž podpořili město Karviná v celorepublikové soutěži. Všem zúčastněným děkujeme a gratulujeme k dosaženým výsledkům.


Olympijské dopoledne na Pramenech

Ve čtvrtek 27.9. proběhlo sportovní Olympijské dopoledne pro žáky 1.stupně, který je součástí Sazky Olympijského víceboje. Dnes žáci soutěžili pro zisk Odznaku všestrannosti celkem v 10 disciplínách jako např. v hodu míčkem, trojskoku, sprintu na 60 m, skoku dalekém...

Za výsledky v jednotlivých disciplínách získají body a podle dosaženého počtu obdrží bronzový, stříbrný, zlatý nebo dokonce diamantový odznak. Pro žáky, kteří nedosáhnou na bronzový odznak, bude připraven účastnický diplom. Ziskem bodů za výkony žáků 2. stupně bude naše škola zařazena do slosování o trénink s olympionikem.
V druhé polovině školního roku se konají po celé České republice okresní kola Sazka Olympijského víceboje, kde se soutěží v disciplínách Odznaku všestrannosti. Nejlepší sportovci tak mohou reprezentovat školu a postoupit dále do krajských kol a třeba i do republikového finále. 
Olympijské dopoledne se žákům velice líbilo a odměnou za jejich snahu byly jejich samotné výkony.
Již dnes se žáci těší na druhou část Olympijského víceboje, a tou budou disciplíny pro získání Olympijského diplomu, které se uskuteční v říjnu tohoto roku.

FOTO zde.


Přespolní běh

Dne 20. září se konalo městské kolo v přespolním běhu. Akce se uskutečnila v parku Boženy Němcové v Karviné.

Naše škola soutěžila ve všech 4 kategoriích ( mladší 6+7, starší 8+9 ).
Výsledky:
1. místo – mladší i starší děvčata
5. místo – mladší i starší chlapci

Všem žákům děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.


Sportuj ve škole

Hrát hry, zkoušet nové sportovní aktivity a zároveň se u toho bavit pohybem se svými spolužáky? To vše a mnohem víc čeká na holky a kluky díky projektu "Sportuj ve škole"!

Více informací se dozvíš z plakátu (klikni zde)


Šlape celá škola

Letošní akce Šlape celá škola proběhla v pátek 7. září. V rámci tohoto ročníku měly děti za úkol navštívit co nejvíc památek či zajímavých míst v našem městě.

Při svých toulkách městem plnily kritéria projektu Poznej své město. A tak se vydaly např. na Zámek Fryštát, ke Kostelu sv. Marka, do Lázní Darkov nebo ke Kapli sv. Anny s cílem nasbírat co největší počet razítek z návštěvy každého z míst. 


Prvňáky navštívil kouzelník...

Druhý den naše prvňáčky provázel kouzelník. Pro děti si připravil kovbojskou show plnou kouzel, soutěží a tanců. Na konci programu nás navštívili fotbalisté MFK Karviná, kteří dětem udělali radost malým dárkem a kartičkou se svým podpisem.


První den ve škole

Svůj první den ve škole dnes prožilo 23 prvňáčků z 1. A a 22 žáčků z 1. B. Prvňáčky a jejich rodiče jsme přivítali v atriu školy.

V úvodu pozdravila děti paní ředitelka a předala dětem maskoty tříd. Žáci 1. A dostali plyšovou rybičku a děti z 1. B budou třídou soviček. Prvňáčkům přijel popřát hodně úspěchů, samé jedničky a hodně kamarádů také náměstek  primátora města p. Hajdušík. Potom představily třídní učitelky žáčky svých tříd. Děti dostaly pamětní listy a dárečky, které jim předali naši deváťáci. 


Rozloučení s deváťáky

Ve čtvrtek 28. 6. proběhlo v salónku Regionální knihovny v Karviné rozloučení s deváťáky...Každému z nich přejeme hodně úspěchů při dalším studiu.

FOTO zde.


Ocenění žáci

V pátek 22. 6. proběhlo ve slavnostně vyzdobené jídelně vyhodnocení nejlepších žáků školy.

 Mezi oceněné se dostali nejen vítězové různých soutěží, pomocníci na akcích pořádaných školou, ale také ti, kteří jsou svým chováním vzorem pro ostatní. 22 nejlepších žáků obdželo z rukou ředitelky trička s logem školy. 

FOTO zde.


Seznamy školních pomůcek pro 2018/19

Vážení rodiče, milí žáci, seznamy pomůcek pro jednotlivé ročníky najdete v rubrice ZŠ - Pomoc pro rodiče - Seznam pomůcek.


Seznam prvňáčků 2018/19

Seznam žáků budoucích prvních tříd ke stažení... rozklikni "Zobrazit více"....

Seznam zde.