Škola v médiích

Loučení se spolužákem

Vzpomínám na 3. září 2012, kdy vstoupil do dveří 1. B třídy, nesmělý, ostýchavý žák. Jednalo se o žáka se speciálními vzdělávacími potřebami. Nedovedl samostatně pracovat, měl problémy s komunikací, orientaci v prostoru, pohybem po schodech a hlavně se začleněním do kolektivu v běžné třídě. Při překonávání obtíží mu byl nápomocný asistent pedagoga. Život plynul a přinášel řadu pozitivních změn. Nejkrásnější je, že děti a pedagogy bere jako součást svého života a pro spolužáky je důležitým členem třídní rodiny. Jsme na konci páté třídy a naše cesty se rozejdou. Děti nastoupí na 2. stupeň a náš spolužák do speciální třídy. Je středa, pro nás všechny těžký den, přichází loučení. Každý z dětí připravil přáníčko, kde namaloval obrázky a napsal vzkaz od srdíčka. Všichni společně jsme se podepsali na tričko s velkou kytarou, protože jednu má doma a učí se na ní hrát. Vyrobili jsme kroniku třídy, kde nám fotografie připomínají naše společné chvíle. Den plný her a zážitků byl zpestřen občerstvením, které připravila paní asistentka, a rodiče dětem poděkovali zmrzlinou. Všem nám bylo těžko, protože víme, že to byl poslední společný den.

za žáky V. B třídy Mgr. Radimáková

Karvinský talent pojedenácté

Karvinsko, únor 2017

Zápisy do základních škol v novém termínu