Skutečně zdravá škola

Konference Skutečně zdravé školy

Na konferenci SZŠ, která se konala 4. listopadu v Praze, jsme získali bronzový certifikát Skutečně zdravá škola, neboť se odpovědně podílíme na zásadních změnách v oblasti kvality školního stravování a vzdělávání o něm.

Výtvarná soutěž

Žaci 2. B se zapojili do výtvarné soutěže "Ovoce a zelenina 5x denně aneb opravdu jíte dostatečné množství ovoce a zeleniny". Jejich společná výtvarná práce porotu zaujala. Obdrželi Potvrzení o aktivní a kreativní účasti v celorepublikové soutěži pořádané Programem Škola podporující zdraví.

Informace o projektu

Skutečně zdravá škola je komplexní program zdravého školního stravování. Snaží se, aby si děti jídla vážily, dokázaly si jej vychutnat a věděly, odkud jídlo pochází a jak vzniká. Skutečně zdravá škola pomáhá dětem v rozvoji dovedností a návyků, které budou potřebovat ke zdravému a úspěšnému životu.

Program pomáhá vytvářet ve školách a školních jídelnách kulturu zdravého stravování. Snaží se, aby školní jídelny nabízely zdravé a chutné pokrmy připravené z čerstvých a sezónních produktů, které nakoupily od místních zemědělců nebo potravinářů. Chce, aby děti nejen zdravě jedly, ale aby o zdravé výživě také věděly vše, co je důležité. Skutečně zdravá škola nastavuje protiklad trendu "fast food = rychlého jídla", který nebuduje žádný vztah k jídlu a nutí k akceptování nekvalitních a nutričně nevyvážených potravin, nevhodných pro zdraví dětí i dospělých.

Vizí projektu je, aby Skutečně zdravé školy nabízely dětem jídlo, které je chutné a zdravé. Pomáhaly dětem také získat představu o tom, odkud jídlo pochází a jak se pěstuje nebo vyrábí. Umožnily svým žákům porozumět vztahům mezi jídlem, které jí, a světem, ve kterém žijí. Děti si ze školy odnášejí základy zdravých stravovacích návyků a důležité informace, díky kterým si v životě dokážou vybrat zdravé a kvalitní potraviny.